Potravinová sbírka 20. listopadu 2021

Potravinová sbírka 20. listopadu 2021

Dne 20.11.2021 jsme se, jako dobrovolnice za naší organizaci Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň, z.s.; zapojily do veřejné Národní potravinové sbírky. Ta je každoročně organizována potravinovými bankami ve všech krajích ČR. V prodejně Lidl v Kadani jste nás mohli vidět od 8 do 18 hodiny. Potraviny jsme postupně vážily a svážely je do našeho skladu, který je v zařízení Jana Švermy 5 v Kadani, kde má své zázemí sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi. Po ukončení sbírky jsme dospěly k celkové váze vybraných potravin a hygieny celkem na krásné číslo 616, 659 Kg.

Vybrané potraviny budeme postupně rozdělovat lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci – jedná se například o maminky samoživitelky, seniory, bezdomovce či rodiny, které přišly o příjem z důvodů nemoci, úmrtí, či důsledkem Covidu a další… Dále z potravin, především z těch sladších, připravujeme balíčky na Mikuláše pro děti ze sociálně vyloučených lokalit.

Tímto bychom Vám chtěli říci, že Všem, kteří přispěli moc a moc děkujeme a přejeme Vám, aby se i Vám Vaše laskavost, darovat něco druhým, vrátila ještě jednou tolik!