Příběh paní Melanie (Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi)

Příběh paní Melanie (Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi)

Zařízení Sociální centrum – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je tu pro všechny rodiče s dětmi, kteří právě procházejí náročnou životní situací a nevědí si s ní sami rady. Dnes bychom Vám chtěli přiblížit příběh paní Melanie, která se po dlouholetém pobytu v zahraničí vrátila zpět do České republiky a po návratu jí čekalo zařizování a vyřizování spousty věcí.

S paní Melanií jsme začali spolupracovat v květnu letošního roku. Paní Melanie se na nás neobrátila hned po návratu, ale až později. Po svém příjezdu zpět si nejprve sama našla práci a začala pracovat, ale pouze na dohodu o provedení práce. Kvůli situaci kolem pandemie Covid19 ale přišla ze dne na den o práci. Jelikož několik let žila v Austrálii, nevěděla, jak jí v této situaci může stát pomoci. Paní Melanii jsme představili dávky státní sociální podpory a hmotné nouze. Zažádala si o ně a díky nim mohla uhradit základní výdaje – nájemné, jídlo, hygiena, ošacení. Vzhledem k tomu, že byla paní Melanie delší dobu bez financí, vznikl jí dluh na stravném ve škole, kterou navštěvuje její dcera. Požádali jsme Charitu Kadaň o pomoc, která dluh společně s paní Melanií zafinancovala.

Dalším bodem naší spolupráce bylo hledání nové práce. Paní Melanii jsme ukázali, jak má správně vypadat životopis a společně jsme ho vyplnili. Dále jsme probírali, jak vypadá pracovní pohovor, na jaké otázky se má připravit. Předali jsme jí několik nabídek práce, které si sama obvolala a navštívila několik pracovních pohovorů. Na jednom z nich byla úspěšná a nastoupila do práce. Nyní je zcela samostatná a již není potřeba, aby využívala dávky státní sociální podpory či hmotné nouze nebo naši pomoc.

Příběh paní Melanie je příkladem toho, že kdykoli se může stát něco nečekaného a člověk se v nové neznáme situaci cítí trochu „ztraceně“. Vždy je ale možnost se na někoho obrátit a požádat o pomoc. Pro řešení takové situace je tu i naše Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi, která je službou bezplatnou. Můžete se na nás obrátit – a to nejlépe prostřednictvím telefonu či e-mailu. Rádi Vám pomůžeme:

Sociální centrum – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Kadani, Klášterci nad Ohří a okolních obcích.

sas@poradnakadan.cz
+420 734 453 684