Příběh pomoci v Sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi

Příběh pomoci v Sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi pomáhá rodinám s dětmi v situacích, které nedokáží nebo právě v tu chvíli nemohou zvládnout bez pomoci samy….

S paní Marií jsme začaly spolupracovat, jelikož byla nucena utéct ze Slovenska před svým manželem, který ji a dcery fyzicky týral. Kvůli tomu se ocitla v tíživé životní situaci, neměla dostatek financí a poprosila nás o pomoc.

Nejprve jsme paní Marii pomohly se získáním českého občanství pro její dvě malé dcerky. Následovala pomoc s dávkami státní sociální podpory a hmotné nouze, aby mohla rodinu lépe zabezpečit. V průběhu spolupráce jsme jí poskytovaly v rámci naší fakultativní péče potravinovou pomoc a oblečení pro dcery. Jelikož etapa s jejím manželem jí velmi psychicky poznamenala, doporučily jsme jí konzultaci s odborníkem. Dle jejích slov, jí také hodně pomáhaly naše setkání.

Paní Marie bydlela v sociálně vyloučené lokalitě a často měla zamořený byt hmyzem. Situaci jsme opakovaně řešily s majitelem, který se rozhodl byt kompletně vyčistit. Paní Marie byla najednou bez bydlení. Pár dní bydlela u své starší dcery, kde to pro ni bylo neúnosné. Partner dcery byl agresivní alkoholik a dělal jí naschvály. Paní Marie se rozhodla situaci řešit a společně jsme začaly shánět náhradní bydlení. Jelikož neměla žádné finance, nový byt nepřipadal v úvahu. Obvolaly jsme společně  několik azylových domů. Poštěstilo se nám v Diakonii Most a paní M. nastoupila ihned následující den. Když jsme jí po pár dnech kontaktovaly, sdělila nám, že moc děkuje za pomoc. Po dlouhé době se cítila dobře a bezpečně.

Věříme, že pobyt v Diakonii je pro paní Marii dobrým odrazovým můstkem pro start do nové životní etapy.  Příběh paní Marie není v rámci naší sociálně aktivizační služby (bohužel) ojedinělý, nicméně vždy je možné společně najít nějaké řešení.

Pokud jste se ocitli v podobně náročné situaci, obraťte se na naši bezplatnou službu, a to nejlépe prostřednictvím telefonu či e-mailu. Rádi Vám pomůžeme: Sociální centrum – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Kadani
sas@poradnakadan.cz
+420 734 453 684