Příběh maminky, která zůstala s dětmi sama

Příběh maminky, která zůstala s dětmi sama

Maminka se na nás obrátila poté, co byl její manžel vykázán z bytu za velmi hrubé chování. Jelikož se tato situace po několikáté opakovala, rozhodla se uživatelka po 15letém manželství podat žádost o rozvod.

Uživatelce jsme byli v této nelehké životní situaci oporou. Pomohli jsme ji se zorientovat v dávkách státní sociální podpory a hmotné nouze. Doporučili jsme odbornou pomoc jak pro ni, tak pro syna, který tuto situaci nesl nejhůře ze všech dětí. Se synem začala navštěvovat terapie. Podporu jsme poskytli také v rámci potravinové pomoci.

Abychom syna potěšili, rozhodli jsme se požádat Nadaci Patron dětí o proplacení školy v přírodě. Maminka by si takovou částku aktuálně nemohla dovolit. Žádost byla schválena a chlapec se může těšit na čas strávený s kamarády.

Aktuálně je situace stabilizovaná obzvlášť díky uživatelce. K celé situace se postavila čelem a velmi aktivně ji řeší. V budoucnu máme naplánováno požádat Nadaci Patron dětí o zaplacení školkovného, abychom ulevili rodinnému rozpočtu.

Nacházíte se Vy, nebo Vaše známá/Váš známý v podobné situaci? Neváhejte nás kontaktovat na čísle: 734 453 684

Tým SAS